31.03.2011. Studijska rasvjeta 2 – PRAKTIČNI DIO

Pažnja, open in a new window. PDFIspisE-mail

Na teraci hotela Kompas isprobane su raznorazne tehnike rasvjete. Od one sa ugrađenom bljeskalicom na aparatu, preko vanjske bljeskalice, pa sve do studijske rasvjete.

Nakon toga, u prostorijama Kluba, uz hrabro proziranje mlade članice, izveden je praktični dio prošlotjednog predavanja o studijskoj rasvjeti.

Svi članovi mogli su se okušati u postavljanju bljeskalica, softbox-ova, dosvjetljivača, spot usmjerivača..

Uz dvosatno isprobavanje i ocjenjivanje pojedinih tehnika, uslijedilo je fotografiranje članova Kluba za nove iskaznice. Mišljenja smo da će svi biti više nego zadovoljni, jer ''Sve se svodi na ono sunce s tisuću zraka koje čovjek nosi u sebi'' (Picasso).

Tekst: Jelena Vlahović

Foto: Eugen Miljan

p.s. Jako nas je obradovao komentar Eve na FB-u:

"Eva Ćorić

I evo da Eva napiše još jedan pozitivni komentar, kad sam ipak najbrža :D
Danas je bilo još zanimljivnije nego prošli put, dakle nakon terenskog "poigravanja" sa rasvjetom, prešli smo u atelje, od kojeg smo napravili mali studio. Eugen je lijepo objasnio kako raditi sa sjenama, naravno ovisno o onome što želimo postići.. Sve u svemu, vrlo zanimljlivo i poučno naravno :) Doduše, shvatila sam koliko se toga još ima naučiti, ali ide to pomalo... :)"