Dubrovački Fotomaraton 2016

Pažnja, open in a new window. E-mail

fotomaratonci_2016_800px

Fotoklub Marin Getaldić i ove godine organizira Fotomaraton uz potporu Grada Dubrovnika i Zajednice tehničke kulture.Radi se o besplatnom natjecanju fotoamatera u fotografiranju na zadane teme koje će se održati u subotu 8. listopada 2016. od 8:30 do 12:30 sati, sa startom ispred Velike Onofrijeve fontane (pored ulaza kina Visia).

Natjecanje će biti podijeljeno u dvije kategorije: 1. učenici, 2. odrasli. Prijave se primaju do petka 7. listopada u 16 sati. Prijava mora sadržavati ime i prezime, datum rođenja, broj mobitela i broj kategorije u kojoj se natječete (1. ili 2.), a potrebno ju je poslati na e-mail adresu Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

Važna napomena: Dopušteno je fotografiranje samo digitalnim fotoaparatima (ne i mobitelima). Prva nagrada za najuspješnijeg natjecatelja u 1. kategoriji je Fujifilm Finepix S9800, a u 2. kategoriji Nikon D3300 kit

PRAVILA:

1.Fotomaraton Dubrovnik 2016 je natjecanje u fotografiranju na zadane teme koje se organizira za sve fotoamatere. Natjecanje je podijeljeno u dvije kategorije: 1. učenici, 2. odrasli. Sudjelovanje na natjecanju je besplatno.

Nagrade za 1. kategoriju (učenici)

1. mjesto - digitalni fotoaparat Fujifilm Finepix S9800 (vrijednost 2000 kn)

2. i 3. mjesto - foto pribor

Nagrade za 2. kategoriju (odrasli)

1. mjesto – DSLR fotoaparat Nikon D3300 kit (vrijednost 3300 kn)

2. i 3. mjesto - foto pribor

Mail adresa za prijave i informacije:

Prijave se primaju do petka 7. listopada u 16h.

Prigodom prijave poslati sljedeće podatke:

* Ime i prezime

* Datum rođenja

* Broj mobitela

* Kategorija (1.učenici, 2.odrasli)

2. Natjecanje 8. listopada će trajati 4 sata (8:30-12:30) i to na području Grada (uklj.Pile i Ploče), za koje vrijeme će biti potrebno realizirati 6 zadanih tema.

Dopuštena je upotreba svih vrsta digitalnih fotoaparata, dok se mobitelima neće moći fotografirati!

Fotografije moraju biti u standardnom JPG formatu. Dopuštene su fotografije u boji (uz postavke na fotoaparatu koje će samo minimalno utjecati na dodatni kontrast, zasićenje i sl.), kao i crno/bijele fotografije koje će nastati konverzijom u samom fotoaparatu. Osim navedenog, fotografije ne smiju biti dodatno (sepia, različiti okviri i efekti itd.) ili naknadno obrađivane, niti na bilo koji način naknadno kopirane na mem. karticu.

3. Postaje:

Početna postaja – Velika fontana – ispred ulaza kino Visia – 8:30

• registracija, preuzimanje 6 zadataka

Ciljna postaja – reći ćemo na dan održavanja – 12:30

• predaja 6+1 fotografije

4. Krajnji redoslijed fotografija na memorijskoj kartici:

• 1. fotografija - fotografija vlastitog evidencijskog kartona s upisanim imenom i prezimenom (OBVEZNO)!

• 2.- 7. fotografija - 6 tema, bilo kojim redoslijedom. Povezati na evidencijskom kartonu teme i redne brojeve fotografija na memorijskoj kartici (ili imena fotografija). Isključivo jedna fotografija po temi!

Ovo je primjer evidencijskog kartona - dakle prikazane teme su samo primjer i neće biti na natjecanju. Stvarne teme su tajna do početka natjecanja!

5. Važne napomene:

• prije natjecanja:

- obrisati sve fotografije s kartice - mem.kartica na početku natjecanja treba biti prazna!

- napuniti baterije!!!

- provjeriti datum/vrijeme na fotoaparatu (radi eventualne kontrole trenutka fotografiranja)

- uzeti olovku!

• natjecatelji smiju imati društvo (prijatelje, ...) - koje može i pozirati za neku fotografiju, ali natjecatelj fotografiranje mora obaviti osobno i potpuno samostalno;

• fotografije s memorijskih kartica (1+6) biti će preuzete na kraju natjecanja (do 12:30h), međutim preporuka je natjecateljima da barem do narednog dana ne brišu fotografije s kartice.

6. Povjerenstvo će ocijeniti radove svakog natjecatelja (koji na kraju preda ispravnih 1+6 fotografija).

Ocjene su 0-10 (0= promašena tema).

U slučaju istog broja bodova prednost ima natjecatelj koji je ostvario više visokih ocjena za pojedinačne fotografije.

Mail adresa za prijave i informacije:

Facebook grupa za informacije:

Fotomaraton Dubrovnik

Organizacijski odbor FOTOmaratona: Predsjednik: Miho Kulušić, dopredsjednik: Antun Česko, tajnica: Ileana Linić, član: Igor Brautović