FOTO RAVNO TOUR

Članovi fotokluba Marin Getaldić: Marko Asić, Mirjana Bočina, Igor Brautović, Antun Česko, Ivica Duper, Miho Kulušić i Nora Novak su 15. svibnja ove godine sudjelovali na foto radionici pod radnim nazivom FOTO RAVNO TOUR.

Namjera organizatora radionice gospara Luke Šimunovića bila je prikupljanje i fotodokumentiranje raznih atrakcija i posebnosti koje ima općina Ravno (kroz mjesta: Trebinja, Dužica, Zagorac, Pećina, Turkovići, Trnčina, Velja međa, Prijevor, Ravno, Zavala, Češljari, Orahov do, Golubinac, Kijev do, Belenići, Rupni do, Planjak, Cicrina). Luka je izlet ranije dogovorio s članovima fotokluba Eugenom Miljanom i Klaudijem Pozniakom koji nažalost nisu bili s nama, budući da su im prevagnule druge obveze.

Iz Dubrovnika smo krenuli minibusom u 7:00, putem smo se zaustavili u brojnim selima i zaseocima i sve detaljno fotodokumentirali, a malo veću pauzu smo imali oko podne u restoranu Zavala nakon čega smo fotografirali pećinu Vjetrenicu i potom nastavili obilaske.

Tijekom realizacije ovog fotografskog projekta u svakom mjestu su nas dočekati lokalni vodiči i pokazali najzanimljivije detalje pojedinih lokaliteta (prirodu, spomenike, kulturu, ljude, hranu u izvornom obliku, običaje, alate, poljoprivredu, sakralne građevine, tj. sve ono što je bilo zanimljivo. Oduševljeni smo dobrodošlicom ljubaznih domaćina koji su nas dočekali kao ambasadore fotografije.

Vratili smo se u Dubrovnik u večernjim satima s nezaboravnim uspomenama i prepunim memorijskim karticama.

Nekoliko dana kasnije naše povjerenstvo je izdvojilo 50 najuspješnijih fotografija koje planiramo u skorije vrijeme izložiti u palači Sponza. Na izložbi ćemo tako prikazati bogatstvo ovog izuzetno zanimljivog (pretežito) ruralnog kraja.

Nakon izložbe u Sponzi slike će biti donirane Općini Ravno kao stalni postav.

001altaltaltaltalt