''LJUDI I GRAD'' - Krajnji rok za slanje Vaših fotografija je 1. travnja 2012. u 00:00 sati

Poštovane kolegice i kolege,

Krajnji rok za slanje Vaših fotografija je 1. travnja 2012. u 00:00 sati (svako podudaranje sa šaljivim konotacijama koje ovaj datum inače nosi je slučajno ;) ). Neće biti prihvaćeni radovi nakon roka budući moramo požurit s žiriranjem i izradom fotografija jer nam zbog Uskrsa i neradnog Uskrsnog ponedjeljka vrijeme za izradu fotografija vrlo ograničeno.
foto_by_JelaSunceDatum otvorenja izložbe je 20. travnja 2012. (petak) a izložba će biti otvorena do 1. svibnja.
Stručno povjerenstvo koje će odabrati najbolje poslane radove bit će sastavljeno od ljudi izvan Kluba i to u sastavu:
Slaven Tolj, vizualni umjetnik i voditelj Art radionice Lazareti; Maro Mitrović, akademski slikar te Lina Njirić, voditeljica Ureda ravnatelja i intendanta Dubrovačkih ljetnih igara.
Podsjećamo na ranije poslane propozicije natječaja:
Tema izložbe je prikaz suodnosa domaćeg stanovništva Dubrovnika i samog Grada kao kulturne cjeline. Za izložbu će biti prihvaćene isključivo fotografije snimljene u dubrovačkoj gradskoj jezgri (prostoru unutar zidina). Motiv izložbe je ukazati na problem depopulacije gradske jezgre pri čemu domaće stanovništvo sa svojim svakodnevnim aktivnostima sve više uzmiče pred turistima, suvenirima i fast food restoranima. Cilj naše izložbe je dokumentiranje postojanja upravo takvog "normalnog" života koji se odvija paralelno s turističkom vrevom.
Izložba je otvorena za sve članove Kluba a svaki član smije poslati maksimalno pet autorskih fotografija. Poželjni su umjetnički i tehnički kvalitetni radovi, u najvećoj rezoluciji, jpg formatu, ne više od 10MB, isključivo u crno-bijeloj tehnici. Radove slati na email adresu: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript . U naziv maila (subjekt) napišite: “Za izložbu Ljudi i Grad”. Fotografije šaljite svaku u zasebnom mailu, a prije slanja svakoj fotografiji (fajlu) obavezno dajte naziv, npr. Otoci i oblaci, Starac i more i sl. (da ne ostane DSC 2837, ili IMG 3824 i sl.). Taj naziv će kasnije biti korišten kod eventualne izrade fotografije, kataloga itd.
Svi nivoi obrade su dozvoljeni, ali svi dijelovi, odnosno ishodišna/e fotografija/e moraju biti vaše djelo, odnosno, neće biti prihvaćene fotomanipulacije stock fotografija ili vaša obrada fotografija drugih autora.