NATJEČAJ ZA IZLOŽBU: "Ljudi i Grad"

Foto klub "Marin Getaldić" objavljuje natječaj za sudjelovanje na fotografskoj izložbi na temu "Ljudi i Grad". Tema izložbe je prikaz suodnosa domaćeg stanovništva Dubrovnika i samog Grada kao kulturne cjeline. Za izložbu će biti prihvaćene isključivo fotografije snimljene u dubrovačkoj gradskoj jezgri (prostoru unutar zidina). Motiv izložbe je ukazati na problem depopulacije gradske jezgre pri čemu domaće stanovništvo sa svojim svakodnevnim aktivnostima sve više uzmiče pred turistima, suvenirima i fast food restoranima. Cilj naše izložbe je dokumentiranje postojanja upravo takvog "normalnog" života koji se odvija paralelno s turističkom vrevom.

foto by: Željko Tutnjević

Izložba je otvorena za sve članove Kluba a svaki član smije poslati maksimalno pet autorskih fotografija. Poželjni su umjetnički i tehnički kvalitetni radovi, u najvećoj rezoluciji, jpg formatu, ne više od 10MB, isključivo u crno-bijeloj tehnici. Radove slati na email adresu:  Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript  . U naziv maila (subjekt) napišite: “Za izložbu Ljudi i Grad”. Fotografije šaljite svaku u zasebnom mailu, a prije slanja svakoj fotografiji (fajlu) obavezno dajte naziv, npr. Otoci i oblaci, Starac i more i sl. (da ne ostane DSC 2837, ili IMG 3824 i sl.). Taj naziv će kasnije biti korišten kod eventualne izrade fotografije, kataloga itd.

Fotografije možete slati tijekom veljače i ožujka, a o krajnjem roku za slanje radova bit ćete pravovremeno obaviješteni.

Svi nivoi obrade su dozvoljeni, ali svi dijelovi, odnosno ishodišna/e fotografija/e moraju biti vaše djelo, odnosno, neće biti prihvaćene fotomanipulacije stock fotografija ili vaša obrada fotografija drugih autora.

Pozivamo vas da se odazovete u što većem broju sa svojim kvalitetnim radovima i tako doprinesete kvaliteti izložbe.

S poštovanjem,
Marko Asić